Wycieczka edukacyjna – ludy koczownicze

Zapoznanie się z warunkami życia ludów koczowniczych Wielkiego Stepu Azji środkowej i ich bogatego dziedzictwa (zwiedzanie oryginalnych jurt mongolskich). Pogadanka historyczna na temat XIII–wiecznegoŚląska, który był rządzony przez dynastię Henryków – najpotężniejszych ówcześnie władców piastowskich.

Sesja I – przedstawienie historyczne z pokazem walk, turniej – zabawy średniowieczne na świeżym, powietrzu (bieg w nartach Bolka, przeciąganie liny, kręcioła, walka na szmaciane korbacze, bieg rycerski). Przerwa na ognisko (pieczenie kiełbasy)

Sesja II – warsztaty szycia sakiewek i wyrób kolczugi, strzelanie z łuku, gra terenowa – wykonywanie przygotowanych zadań.

Czas pokazu: 4 h

Cena: 40 zł / ucznia

Grupa: 25 – 30 osób

Wycieczka edukacyjna – bitwa pod Legnicą

Zapoznanie się z warunkami życia ludów koczowniczych Wielkiego Stepu Azji środkowej i ich bogatego dziedzictwa (zwiedzanie oryginalnych jurt mongolskich). Pogadanka historyczna na temat XIII–wiecznego Śląska, który był rządzony przez dynastię Henryków – najpotężniejszych ówcześnie władców piastowskich.

Przybliżenie przebiegu walk z 1241 roku. Strzelanie z łuku refl eksyjnego techniką wykorzystywaną przez wojowników Wielkiego Stepu (z ziemi i z makiety drewnianego konia) oraz ognisko.

Czas pokazu: 3 – 4 h

Cena: 20 zł / ucznia

Grupa: 25 – 30 osób

Oferta dodatkowa

Ekomuzeum oferuje również bardziej współczesne formy aktywnego spędzania czasu. Oprócz statycznej strzelnicy ASG, paintball. Na terenie ekumuzeum znajdziemy również tor do strzelania dynamicznego i specjalny plac z dmuchanymi przeszkodami do gry w speedballa.